ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

      Βασίλης Χρύσης & Μάνος Κόνσολας δύο υποψήφιοι της ΝΔ στην Κω...

      Στην Κω βρέθηκαν με την ευκαιρία της σημερινής εκδήλωσης του τμήματος γυναικών της ΝΔ δύο υποψήφιοι (όπως όλα δείχνουν) της Νέας Δημοκρατίας στη Δωδεκάνησο, ο πρώην Βουλευτής Βασίλης Χρύσης (με αρκετούς συγγενείς στην Κω, ο οποίος θα παραμείνει και στην αυριανή παρέλαση) και ο Υπεύθυνος για το πρόγραμμα του Κόμματος στο Ν. Αιγαίο (ο οποίος δήλωσε μεταξύ άλλων ότι θα υπάρξουν συγκεκριμένες ανακοινώσεις και δεσμεύσεις από τη ΝΔ για τις διοικητικές αλλαγές), Μάνος Κόνσολας (συνάδελφος επίσης των δύο ομιλητριών της σημερινής εκδήλωσης από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου).

      • Τελευταία Ενημέρωση: 26/3/2012 1:59:57 μμ
        Λέξεις κλειδιά: Βασιλης Χρυσης,Μανος Κονσολας,Νεα Δημοκρατια,Υποψηφιοι νεας δημοκρατιας
      ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
      $count Σχόλια
      • ΝΟΔΕ
        ΝΟΔΕ24/3/2012 7:53:00 μμ
        Η ΝΟΔΕ Δωδεκανήσου θα ζητήσει να ενταχθεί στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας ο πρώην βουλευτής Τάσος Καραμάριος για την πολύχρονη προσφορά του στο κόμμα και τα νησιά μας.
      • μάχιμος
        μάχιμος24/3/2012 7:56:00 μμ
        Ο Τάσος Καραμάριος θεωρεί ότι «η πείρα αποκτάται, δεν διδάσκεται» ως εκ τούτου, μπορεί να βοηθήσει το κόμμα του από όποια θέση του ζητηθεί, με την εμπειρία που έχει αποκομίσει τόσα χρόνια. Άλλωστε, αποκάλυψε πως κατά καιρούς τροφοδοτεί με μελέτες και προτάσεις τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας , όπως, επί παραδείγματι, έκανε πρόσφατα, όταν υπέβαλε τις προτάσεις του για τη συνταγματική αναθεώρηση.
        • δεν το ηξερα.,...
          δεν το ηξερα.,...24/3/2012 9:40:00 μμ
          οτι η πείρα αποκτάται και δεν διδάσκεται..... μας κουφανες...
      • manos
        manos24/3/2012 8:13:00 μμ
        o monadikos poy einai adiaftoros kai kauaros stolidh toy koinoboylioy einai o karamarios.
      • ο πρώην Βουλευτής Βασίλης Χρύσης
        ο πρώην Βουλευτής Βασίλης Χρύσης24/3/2012 8:17:00 μμ
        είναι ο πιο σεμνός και χαμηλών τόνων υποψήφιος της ΝΔ.
        • Κ. Παπαβασιλείου
          Κ. Παπαβασιλείου8/4/2012 10:59:00 μμ
          Συμφωνώ
      • Αντώνης
        Αντώνης24/3/2012 8:17:00 μμ
        «Οι πολιτικοί που θέλουν να αναδειχθούν σε ηγέτες και έχουν τα προσόντα, στην εποχή μας σπανίζουν εδώ στα Δωδεκάνησα από τους λίγους στην πολιτική ζωή ηγετικών προσωπικοτήτων βουλευτής Δωδεκανήσου, Αναστάσιος Καραμάριος,
      • maik
        maik24/3/2012 8:23:00 μμ
        ND isxhrh gia mia kaliteri ellada.
      • ΣΑΛΟΝΙΚΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ
        ΣΑΛΟΝΙΚΑ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ24/3/2012 8:30:00 μμ
        τα καλα πραγματα δεν ειναι για ολους παντως... μονο για οσους τα καταλαβαινουν αυτουσια Μερικές φορές μόνο ο Καραμάριος μας καταλαβαίνει..
      • i ♥ Τάσος  Καραμάριος
        i ♥ Τάσος Καραμάριος24/3/2012 8:32:00 μμ
        ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!
      • BASILHS
        BASILHS24/3/2012 8:36:00 μμ
        APLA TELIO RE PAIDES DOSE ARXONTAAAAA!!!!GI'AYTO AGAPAME KARAMARIO...
      • GIANNHS
        GIANNHS24/3/2012 8:37:00 μμ
        ΡΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΓΥΡΙΖΕΤΕ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΚΩ?ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥΝΕ/ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΔΕ ΡΩΤΑΓΕΣ?
      • ???
        ???25/3/2012 9:53:00 πμ
        Ο ΜΑΝΟΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ!!!ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟ ΝΕΟ!!!ΜΑΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ!ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!
      • σπυρος
        σπυρος25/3/2012 10:30:00 πμ
        να εκφρασω την αηδια μου αλλη μια φορα προς τους κομματοσκυλους ελληνες ειναι δυνατον να ελπιζετε ακομα σε νδ και πασοκ και τους υπολοιπους? tragik! οσο για τον χρυση καποτε σε προσωπικο επιπεδο μου εξεφρασε την λυπη του γιατι ειχε ¨ξετιναχθει¨ οικονομικα λογω προεκλογικου αγωνα ο καημενος και τελικα δεν εκλεχθηκε, τελικα μας αξιζουνε
      • eleos
        eleos25/3/2012 10:35:00 πμ
        40 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΥΛΙΔΗΣ -ΚΑΡΑΜΑΡΙΟΣ- ΚΑΙΣΑΡΛΗΣ ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΣ
      • sakhs
        sakhs25/3/2012 11:49:00 πμ
        mono me karamario ta dodekanisa mprosta karamorio kai jero comi.
      • O Καραμαριος
        O Καραμαριος25/3/2012 12:38:00 μμ
        ζήτησε 250 χιλ. ευρώ βουλευτική αποζιμίωση
      • προς 16
        προς 1625/3/2012 8:47:00 μμ
        για ψαξετο λιγο να δης πιος πραγματικα ζητησε βουλευτικη αποζιμιωση και μην κατηγορης αν δεν εισαι σηγουρος για κατι.ο βουλευτης κ.καραμαριος δεν ζητησε ουτε ενα ευρο...
        • Sorry!
          Sorry!25/3/2012 10:10:00 μμ
          Ψάξε το εσύ. Εγώ είμαι σίγουρος. Μάλιστα ένα μέρος θα το διέθετε για φιλανθρωπικούς σκοπούς
        • Δεν παραιτήθηκε
          Δεν παραιτήθηκε25/3/2012 10:15:00 μμ
          Από τη ΝΔ παραιτήθηκαν οι Μιχ. Λιάπης, Ιωάννης Πλακιωτάκης, Γεωργ.Μουτζουρίδης, Γεωργ. Κωνσταντόπουλος, Θεοδ. Σολδάτος, Αποστ. Σταύρου, Κων.Τσιπλάκης, Αθαν. Βαρίνος, Ανδρ. Κουτσούμπας, Γεωργ. Καλατζής, Αντ. Φούσας, Ζωή Μακρή, Χρυσή Καρύδη, Π. Αλιβιζάτος, Ξενοφ. Βεργίνης, Σταυρ. Παπαδόπουλος, Γιαν. Μανώλης, Βασ. Κορκολόπουλος, Αναστ. Λιάσκος, Μιχ. Μπεκίρης, Αθηνά Κόρκα-Κώνστα, Αντ. Μπέζας, Σταυρ. Κελέτσης, Δημ. Γαλαμάτης Νικ. Σταυρογιάννης.
        • Καραμάριος
          Καραμάριος25/3/2012 10:31:00 μμ
          Βουλευτές ΝΔ Από την πλευρά της ΝΔ οι 62 πρώην βουλευτές που κατέθεσαν αγωγές είναι: Νικ. Αγγελόπουλος, Παν. Αδρακτάς, Θεοδ. Αναγνωστόπουλος, Απ. Ανδρεουλάκος, Ιωαν. Βαληνάκης, Δημ. Γαλαμάτης, Σταυρ. Δαϊλάκης, Γεωργ. Δεικτάκης, Θεοφ. Δημοσχάκης, Πέτρ. Δούκας, Ελεύθ. Ζαγορίτης, Σοφία Καλαντζάκου, Ηλ. Καλλιώρας, Γεώργ. Καλός, Κρινιώ Κανελλοπούλου, Αναστ. Καραμάριος, Αντ. Καρπούζας, Θεόδ. Κασίμης, Νικ. Κατσαρός, Θεόδ. Κατσίκης, Σταυρ. Κελέτσης, Κεφαλογιάννης, Αθηνά Κόρκα - Κώνστα, Βασ. Κορκολόπουλος, Ιωάν. Κοσμίδης, (ευρωβουλευτής), Ανδρ. Κουτσούμπας, Γεώργ. Κωνσταντόπουλος, Θεόφ. Λεονταρίδης, Μιχ. Λιάπης, Αναστ. Λιάσκος, Λεων. Λυμπερακίδης, 'Αρια Μανούσου - Μπινοπούλου, Πέτρ. Μαντούβαλος, Παν. Μελάς, Αντων. Μπέζας, Μιχ. Μπεκίρης, Νικ. Νικολόπουλος, Γεώργ. Ορφανός, Βασ. Παππάς, Αριστ. Παυλίδης, Ιωάνν. Πλακιωτάκης, Αδάμ Ρεγκούζας, Γεώργ. Σαλαγκούδης, Δημ. Σαμπαζιώτης, Παν. Σκανδαλάκης, Θεοδ. Σολδάτος, Σπ. Σπηλιωτόπουλος, Αριστ. Σταθάκης, Νικ. Σταυρογιάννης, Αποστ. Σταύρου, Πέτρ. Τατούλης, Ιορδ. Τζαμτζής, Νικ. Τσιαρτσιώνης, Κων. Τσιπλάκης, Αριστ. Τσιπλάκος, Σάββας Τσιτουρίδης, Γεώργ. Τσούρνος, Παρθένα Φουντουκίδου - Θεοδωρίδου, Αντ. Φούσας, Χρ. Φώλιας, Ηλ. Φωτιάδης και Ευγέν. Χαϊτίδης. http://www.e-magazino.gr/epikairotita/aitoi-einai-oi-bouleites-pou-diekdikoun-anadromika-pollon-ekatommirion-eiro.html
      • «η πείρα αποκτάται, δεν διδάσκεται»
        «η πείρα αποκτάται, δεν διδάσκεται»25/3/2012 9:20:00 μμ
        «Η αγωνία μου είναι να βοηθήσω τον τόπο μου και την Ελλάδα.Αναστάσιος Καραμάριος παρών και μάχιμος.
      • BΡE...
        BΡE...25/3/2012 9:24:00 μμ
        ΟΥΣΤ ΑΠΟΔΩ....ΒΡΥΚΟΛΑΚΕς!!!
      • Νεοδημοκράτης
        Νεοδημοκράτης25/3/2012 10:37:00 μμ
        Φίλε Καραμάριε είσαι πολύ λίγος, άντε ξεκουράσου. Δε μας κάνεις
      • Το πιο λαμπρό αστέρι
        Το πιο λαμπρό αστέρι25/3/2012 10:54:00 μμ
        Είναι η Μίκα που διαγράψατε. Είμαι με τη Μίκα!
      • gia tous ypopsifious tis nd
        gia tous ypopsifious tis nd26/3/2012 9:56:00 πμ
        poio neo aima? o konsolas?e oxi....gia psakste na deite pos dioristike i gynaika tou sto protour...ekso oi masonoi re...ksypnate...tora gia xrysi ti na po..vgike vouleftis apo sponta...logo eklogikou nomou kai sti thesi tou karamanli pou eixe dilosei edo eklogikh perifereia...gia ton kyrio karamario den exo na po kati poli asximo isa isa arketa aksiologos alla re synagonistes einai 80 xronon..imarton diladi..tha pethanei mesa sti vouli....dystyxos eimaste poli ligoi pleon..
        • οχι ολοι στο ιδιο τσουβαλι
          οχι ολοι στο ιδιο τσουβαλι27/1/2015 2:57:00 πμ
          τι νοημα εχει οτι βγηκε απο σποντα ??ο παυλιδις που βγηκε τοσες φορες και τωρα η ιατριδη το νεο αιμα δεν σε πειραζουν και σε πειραξε ο χρυσης.συμφωνω απόλυτα για τον τασο καραμαριο ο μονος που αξιζε να βγει τοσες φορες.απλα μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι ο κυριος χρυσης ηταν ενας ανθρωπος με μερακι για τον τοπο αλλα τον εφαγε αυτο το σαπιο πολιτικο και βρωμικο συστημα που δεν χωραει απο καθαρους ανθρωπους
      • ΠΡΟΣ ΝΟΔΕ
        ΠΡΟΣ ΝΟΔΕ26/3/2012 10:02:00 πμ
        ΕΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΔΕ ΕΙΣΤΕ ΓΕΛΙΟΙ ΠΑΡΑΜΑΓΑΖΟ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ...ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΧΤΕΣΙΝΟΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ ΤΗ ΝΔ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ...ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ...ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΛΑΜΟΓΙΑ...ΕΝΑΣ ΠΡΩΗΝ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΤΗΣ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ..ΟΧΙ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΑΚΗ...ΚΑΙ ΝΥΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ....
      • manos
        manos28/3/2012 9:59:00 μμ
        o karamarios einai o pio timios politikos o kalyteros o pio ajios adioftorows kai tapinos opioi apo esas ton bazete sto stomasas na pleneste me petantin!!!
      • i ♥ karamarios
        i ♥ karamarios28/3/2012 10:58:00 μμ
        Agelemou palikarimou pedimou,ax ax poso mou lipis moromou,i kardia tis manasou sparazi agorimou hriso,monon 25 eton den andekses parapano kardiamou.Ah Ah Markomou giati moromou giati Palikarimou efiges...........
      • DEN XEXNAME OSOUS AGAPAME KARAMARIO
        DEN XEXNAME OSOUS AGAPAME KARAMARIO28/3/2012 10:59:00 μμ
        Aggele mou, an katevis pros ti gi thelo na ertheis na milisoume mazi Perimeno na mou doseis symvouli pos na gianno mia kardia pou emoragei Aggele mu, exei agiatrefti pligi apo thavma eine akomi zontani exei travma vathy kai i lepida kofteri dilitirio eixe kai erota poly
      • μάνθα
        μάνθα28/3/2012 11:07:00 μμ
        Το πιο εύκολο είναι να βάζετε σε ομάδες τους ανθρώπους.....Δεν είναι όμως και το πιο σωστό...Δε μ'αρέσει να θεωρείτε όλοι βουλευτες το ίδιο..Γιατί δόξα το Θεό,υπάρχουν ακόμα βουλευτες σαν τον κ.Καραμάριο που ειναι άντρες μάγκα μου!!
      • νικος
        νικος22/4/2012 1:20:00 πμ
        εχει μελλον
      • 1