ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

      Σύλλογος Μουσουλμάνων με Δημοσιογράφους για: Μουφτή Ξάνθης (παρερμηνεύθηκε), Σχολείο Τουρκικής γλώσσας (κανείς δε νοιάζεται) ΒΑΚΟΥΦ (καμία συνεργασία...)


      Όλα τα θέματα που απασχολούν τους Μουσουλμάνους συμπολίτες μας και τα οποία σε κάποιο βαθμό μέχρι πρότινος θεωρούνταν ή θεωρούνται ακόμα και σήμερα "ταμπού" από κάποιους, συζητήθηκαν χτες βράδυ, σε μια φιλική και ειλικρινή συζήτηση που είχαν ο Πρόεδρος Μασλούμ Παϊζάνογλου και τα μέλη του Πολιτιστικού Μορφωτικού Συλλόγου Κώων Μουσουλμάνων "Η Αδελφότης"Καδίρ Μεμίς (Γραμματέας), Χαντζέρ Καπουσούς Νεμπί (Ταμίας) και Σουλεϊμάν Σαρρής (Βοηθός Γραμματέας) με τους εκπροσώπους των τοπικών ΜΜΕ που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση τους, στο καφέ "Γκάλοπ".

      Ο φίλος Μασλούμ τόνισε ιδιαίτερα την ανάγκη εκμάθησης της τουρκικής γλώσσας και την καθιέρωση εξετάσεων πιστοποίησης καθώς, ενώ έχουν στείλει σειρά εγγράφων στα συναρμόδια υπουργεία, απάντηση μέχρι σήμερα δεν έχουν λάβει. Εξέφρασε δε το παράπονο πως, "ενώ μας επισκέπτονται διάφοροι σύλλογοι από την Τουρκία και από την Θράκη και μας ρωτάνε εάν έχουμε προβλήματα να μας βοηθήσουν, δεν έχει έρθει ούτε ένας της κυβέρνησης να μας χτυπήσει την πόρτα. Μια φράση ξέρουν: Είστε Έλληνες Μουσουλμάνοι και τελείωσε… Κανείς δεν αμφισβητεί την ελληνικότητα τη δικιά μας. Όμως, έχουμε μία καταγωγή, έχουμε ένα πρόβλημα, αυτό της εκμάθησης της τουρκικής γλώσσας. Μέχρι το ’71 είχαμε το σχολείο μας. Είπαμε θα περάσει η χούντα, αλλά και που πέρασε και ήρθε η μεταπολίτευση, σχολείο δεν ξαναείδαμε. Βοηθείστε μας να κάνουμε ένα φροντιστήριο στην πραγματικότητα και όχι αυτό που είπε ο κ. Γκρος ότι ο Δήμος έχει σχολείο στο οποίο διδάσκονται τα τούρκικα στην Κω και στη Ρόδο και ότι, εμείς δεν στέλνουμε τα παιδιά μας. Κοιτούσαμε ο ένας τον άλλο όταν το ακούσαμε…

      Μετά την εξήγηση από τον Γ. Ιωαννίδη ότι είναι δίκαιο το αίτημα τους -το ίδιο ειπάμε κι εμείς με την Άννα Αυγούλη- αλλά όπως τόνισε ότι αυτά είναι παράλληλα θέματα των δύο χωρών και εξετάζονται ανάλογα με το κατά πόσο και η γείτονα χώρα ικανοποιεί ανάλογα αιτήματα πχ επαναλειτουργία της Σχολής στη Χάλκη κλπ. συζητήσαμε το ενδεχόμενο να απευθυνθούν στο Σύλλογο ιδιοκτητών Φροντιστηρίων Ξένων Γλωσσών ώστε να δουν το θέμα των εξετάσεων πιστοποίησης έσα από μια τέτοια μεθόδευση γιατί -όπως του είπαμε- άμα περιμένουνε το κράτος (ειδικά στη σημερινή οικονομική συγκυρία) σωθήκανε...

      Σε ότι αφορά το ΒΑΚΟΥΦ ο Μ. Παϊζάνογλου εξέφρασε το παράπονο πως, "δεν υπάρχει καμία συνεργασία με ευθύνη δική τους". Θέματα που οφείλει να ασχοληθεί το Βακούφ, είναι λ.χ. η αναστήλωση μνημείων και τεμένων, αλλά και μία σειρά προτάσεων που τους έχουν καταθέσει. "Το Βακούφ φοβάται να συνομιλήσει μαζί μας" δήλωσε, χωρίς να είναι σε θέση να εξηγήσει το γιατί. Σημείωσε όμως ότι, "δεν έρχονται καν στις εκδηλώσεις μας...".

      Μίλησε επίσης για :

      "καλοθελητάδες που λασπολογούν το Σύλλογο", διότι "θίγονται και ξέρουν ότι, θα μας βρουν αντίπαλους" (κυρίως επειδή ζητάνε διαφάνεια στο ΒΑΚΟΥΦ και να μην είναι διορισμένοι οι διοικούντες από την εκάστοτε Κυβέρνηση αλλά εκλεγμένοι), εξηγώντας πως "και μέσα στην Μουσουλμανική κοινότητα υπάρχουν άτομα τα οποία ενοχλούνται από την ύπαρξη του Συλλόγου". Εκτιμά δε, πως, αυτοί είναι που κατά καιρούς σχολιάζουν και αρθρογραφούν αρνητικά.

      Δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στο θέμα που ανάκυψε με τον Μουφτή της Ξάνθης για το οποίο τον καλούσαν όπως είπε δημόσια να πάρει θέση σαν να είχε εμπλοκή...

      Επειδή ήρθε για μία βραδιά στην Κω και μετά πήγε στη Ρόδο, όπου, απαντώντας σε δημοσιογράφο φέρεται να δήλωσε πως, "η Μουσουλμανική κοινότητα της Ρόδου και της Κω, δεν είναι σε καλύτερη μοίρα από αυτή της Δυτικής Θράκης".

      Μετά από αυτό σε επικοινωνία που είχε ο Μ. Παϊζάνογλου μαζί του, η  απάντηση που δόθηκε ήταν ότι, η δήλωση του Μουφτή αφορούσε στα διοικητικά των Μουσουλμάνων της Κω και της Ρόδου και το επίπεδο της εκπαίδευσης των παιδιών και όχι στις σχέσεις μουσουλμάνων – χριστιανών.Όπως είπε του ο Μουφτής η δήλωση του "παρερμηνεύτηκε..."

      Σε όσους δε, σχολιάζουν ότι, "ο πρόεδρος του συλλόγου και το διοικητικό συμβούλιο τα παίρνουνε από τους απέναντι" (γράφτηκε σε σχόλιο) απάντησε χαριτολογώντας: "Μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο, να κάτσουμε να τα φάμε όλοι οικογενειακώς".

      Κατά την άποψή του, όσοι λασπολογούν το σύλλογο "θέλουν να δημιουργήσουν πρόβλημα γιατί τους πειράζει η ύπαρξή του. Αυτοί οι άνθρωποι είναι μετρημένοι στο χέρι και τους ξέρουμε. Τους λέμε όμως, να βάλουν καλά στο μυαλό τους ότι, οι εποχές που ξέρανε, τελειώσανε. Δημοκρατία έχουμε, δημοκρατικές αντιλήψεις έχουμε και μπορεί ο καθένας να εκφράζεται ελεύθερα".

      Τέλος μας ενημέρωσαν για σειρά εκδηλώσεων που προγραμματίζονται (πέρα από τα τοπικά έθιμα και τις προσφορές του Συλλόγου σε συσσίτιο κλπ που δεν ήθελε να αναφερθεί γιατί η θρησκεία τους δεν επιτρέπει όταν δίνεις να το διατυμπανίζεις) θα γίνει εκδήλωση για τα Ιπποκράτεια με Τουρκοκρήτες από το Μπόντρουμ με χορούς μαντινάδες κλπ, παρουσίαση τοπικής κουζίνας με μεζέδες που θα ετοιμάσουν μέλη του Συλλόγου και τώρα κοντά (19 Ιουνίου) ημερήσια εκδρομή στον Γέροντα και στα Δίδυμα στην οποία μας κάλεσε όλους...

      • Τελευταία Ενημέρωση: 9/6/2011 12:22:13 μμ
        Λέξεις κλειδιά: Πολιτιστικος Συλλογος Μουσουλμανων,Αδελφότης,Μουσουλμανοι,Μουσουλμανικη Κοινοτητα,Γκρος,Παϊζανογλου,Μουφτης,ΒΑΚΟΥΦ
      ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
      $count Σχόλια
      • ΑΛΗΘΕΙΑ
        ΑΛΗΘΕΙΑ7/6/2011 4:31:00 μμ
        ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
      • ΑΧΜΕΤ
        ΑΧΜΕΤ 7/6/2011 4:48:00 μμ
        ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΣΥΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ.
      • ΚΑΛΟ Ε?
        ΚΑΛΟ Ε?7/6/2011 5:13:00 μμ
        ΤΑ ΚΑΛΥΨΕ ΟΛΛΑ Ο ΜΑΣΛΟΥΜ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΑΡΕ ΜΑΣ ΣΚΑΒΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΚΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ!!!!
      • οικογενειακός.. Σύλλογο
        οικογενειακός.. Σύλλογο7/6/2011 6:00:00 μμ
        είστε οικογενειακός..Σύλλογο... δεν είστε Σύλλογο τον Μουσουλμάνων πρώτο έχετε χώρηση τους μουσλουμανος σε 2 κομάτια αυτό είναι το πρώτο κομμάτι ψήφισε με να σε πάω διακοπες τζαπα εεε κ πρόεδρε... ψεματα ειναι πεσμας μια ερωτηση κ προεδρο ποσα μελι εχει ο Σύλλογο 200 300...ατομα η αλλη 1200 που ειναι
      • ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
        ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ7/6/2011 6:09:00 μμ
        ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ; ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΔΥΟ ΧΩΡΩΝ (Π.Χ ΙΜΙΑ) Η ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ. ΤΟΥΡΚΟΙ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΑ. ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;
      • ... ΜΑΚΡΙΑ
        ... ΜΑΚΡΙΑ7/6/2011 6:11:00 μμ
        ΜΙΝ ΜΠΕΡΔΕΒΕΤΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ μουσλουμανος ΜΕ ΤΑ ΣΙΝ ΘΕΡΟΝΤΑΣΑΣ ΣΑΣ
      • pros oikogeneiakos syllogos
        pros oikogeneiakos syllogos7/6/2011 6:14:00 μμ
        Μα8ε να γραφεις πρωτα !!!
      • ΑΑΑΑΑ
        ΑΑΑΑΑ7/6/2011 6:16:00 μμ
        ΠΙΝΟΥΝ ΑΛΚΟΟΛ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ.... ΠΟΛΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΒΛΕΠΩ...
        • Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
          Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου7/6/2011 10:18:00 μμ
          Ούτε αλκοόλ πίνουν οι μουσλουμάνοι ούτε χοιρινό τρωνε. Εγω που ειμαι μουσλουμάνα προσωπικά ντρέπομαι που γινεται αυτό το σχόλιο. Ο καθένας μας είναι ελευθερος και μπορεί να κάνει ότι θέλει αλλα θα παρακαλέσω το ΔΣ του συλλόγου να είναι πιο διακριτικοι στις εμφανίσεις τους. Οι συγκεκριμένοι θα επρεπε να είναι πιο προσεκτικοί καθώς θέλουν να λέγονται ότι μας αντιπροσωπεύουν.
        • moys
          moys8/6/2011 5:30:00 μμ
          ποιος σου ειπε τετοιο πραγμα.....? χαχαχαχαχαχαχαχ βλεπεις πουθενα σε καμια βιβλο η κουρανι να γραφει τιποτα για το ποτο.....? απλα το να γινεις κομματια και να βριζεις τους αλλου με λεξεις παραξενες ( λογικες για σενα εκεινη την στιγμη ) ειναι αμαρτια...... γκε γκε..................
      • προσ οικογενειακός.. Σύλλογο
        προσ οικογενειακός.. Σύλλογο 7/6/2011 6:18:00 μμ
        mhpws dn se phge esena diakopes kai kaneis twra parapona !!! ???
      • MIXALIS
        MIXALIS7/6/2011 6:33:00 μμ
        STIN KONSTANTINOUPOLI TO 1956 EIHE 300000 ELLINES TORA TO 2011 ME TO ZORI 2000 STIN IMBRO KAI TENEDO APO 25000 TO 1939 TORA GIRO STOUS 80 GEROUS KAI VGENETAI KAI PARAPONIESTAI? EMEIS EIMASTE OI POLITES DEUTERAS KATIGORIAS ESAS FOBOUNTAI NA SAS AGIXOUN OI PASOKOI KAI NEODIMOKRATES ENO EMAS MAS EHOUN RIMAXEI STIN EFORIA
        • Mε το νόμο
          Mε το νόμο7/6/2011 10:33:00 μμ
          που πήγε να περάσει ο Καστανίδης, αυτό το σχόλιο θα θεωρείτο εχθροπαθές και ο συντάκτης του θα διώκετο! Την ανθελληνικότερη κυβέρνηση που πέρασε ποτέ βιώνουμε, υπό το GAP.
      • οικογενειακός.. Σύλλογο
        οικογενειακός.. Σύλλογο 7/6/2011 7:00:00 μμ
        θα με πάτε κι εμένα διακοπες να γραφτω ..χΧχΧ από τον ταουτογλου..εεεεεεε
      • 8a s apantousa
        8a s apantousa 7/6/2011 7:33:00 μμ
        8a sou lega apo poia einai alla dn 8a to balei o kiarhs !!!
        • ΑΦΡΟΔΙΤΗ
          ΑΦΡΟΔΙΤΗ7/6/2011 10:09:00 μμ
          Καλό θα ήταν σαν Έλληνες, να γράφετε στην ελληνική γλώσσα. γιατί με τα greeklish θα καταστρέψετε και θα εξαφανίσετε την πλούσια γλώσσα μας, που πολλοί την ζηλεύουν.
          • ΠΡΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
            ΠΡΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ8/6/2011 12:01:00 πμ
            ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΤΑ GREEKLISH ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ
            • ΛΕΩΝΙΔΑΣ
              ΛΕΩΝΙΔΑΣ8/6/2011 7:56:00 μμ
              ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΟΔΑ ΤΩΝ GREEKLISH ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ
              • προς Λεωνιδα
                προς Λεωνιδα8/6/2011 10:10:00 μμ
                εμενα με ειδες να γραφω γρεεκλισ και δεν ειμαι κανενα παιδακι οκ?
          • ΠΡΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
            ΠΡΟΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ8/6/2011 12:11:00 πμ
            ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΙΚΑ(ΟΧΙ ΣΤΟ SITE ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ) ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΔΙΔΑΣΚΕΙ.....
      • Προβλημα
        Προβλημα7/6/2011 9:31:00 μμ
        Μονο προβλημα δημιουργειται γι'αυτο μονοι σας.
      • Εξω
        Εξω7/6/2011 10:25:00 μμ
        Εξω ο Προεδρος για παρτι του τρεχει και μας δημιουργει προβλημα
      • ΑΘΕΟΣ
        ΑΘΕΟΣ7/6/2011 11:55:00 μμ
        ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ Η ΜΗ. ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΝΑΖΙΣΤΕΣ ΤΟ 1943 ΕΞΩΛΟΘΡΕΥΣΑΝ ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΩ. ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΗΣΘΗΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΨΑΡΕΨΟΥΝ ΣΕ ΘΟΛΑ ΝΕΡΑ. Η ΚΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΗ ΜΑΣ ΠΑΤΡΙΔΑ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΣΗ. ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ.
        • ΤΑ ΙΔΙΑ
          ΤΑ ΙΔΙΑ8/6/2011 8:56:00 πμ
          ΕΦΑΡΜΟΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΤΟΥΡΚΟΙ ΤΟ 22. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΡΜΕΝΙΟΥΣ, ΑΣΣΥΡΙΟΥΣ... ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ, ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ. Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΗ ΜΟΓΓΟΛΙΑ.
      • ΠΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗ
        ΠΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗ7/6/2011 11:56:00 μμ
        ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 10000 ΑΤΟΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 1700 ΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΠΟΣΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΛΕΜΕ......ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΜΕ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
      • aganaxtismenos
        aganaxtismenos8/6/2011 1:01:00 πμ
        αφου ειστε ελληνες μουσουλμανοι τι δουλεια εχετε συνεχεια με τους τουρκους προξενους συνεχεια παρεα και με τους ψευδομουφτηδες της θρακης. .... ειστε και τωρα βγαινετε και απροκαλυπτα αντι να κοιτατε τις δουλειες σας και τα σπιτια σας λες και περνατε ασχημα. δεν καταλαβατε οτι σας εκμεταλευονται και παιζετε ηθελημα η αθελα ξενα παιχνιδια. ασχοληθειτε καθαρα μονο με πολιτιστικα πραγματα και αφηστε τις πολιτικες σε αλλους. μη δημιουργειτε προβλημα εκει που δεν υπαρχει.
      • Τζενη Τοπερνογλου
        Τζενη Τοπερνογλου8/6/2011 1:09:00 πμ
        ελα μωρε τωρα Ελληνες μουσουλμανοι και τριχες κατσαρες..διπορτο το παιζουν για να περνανε καλα..αλλα αμα γινει η στραβη την ημισεληνο θα παρουν αγκαλια...
      • ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.
        ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.8/6/2011 4:44:00 πμ
        ΕΧΕΙ ΦΕΦΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΤΣΙ?ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΟΥΛΣΟΥΜΑΝΟΙ.Η ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ Η ΕΙΣΑΙ ΜΟΥΛΣΟΥΜΑΝΟΣ =ΤΟΥΡΚΟΣ.ΤΕΛΟΣ..ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ.
        • αχμετ
          αχμετ8/6/2011 11:47:00 πμ
          εφοσον λετε μουσουλμανος = τουρκος γιαυι τοτε ψιφηζουμε στην ελλαδα?μπορειτε να μου το εξηγησετε σασ παρακαλω
          • ...
            ...8/6/2011 12:38:00 μμ
            ΑΧΜΕΤ ΜΟΥ ... ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΚΑΙΟ , ΦΙΛΕ ΜΟΥ ... ΚΑΤΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ... ΦΤΙΑΧΤΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ... ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ , ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΠΑΠΠΟΥ ΠΡΟΣ ΠΑΠΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ !!! ΣΤΕΙΛΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΥΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ... ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ [email protected]@ΚΕΣ , ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑ...
        • ολοι οι μουσλουμανοι Τουρκοι???
          ολοι οι μουσλουμανοι Τουρκοι???8/6/2011 4:06:00 μμ
          ολοι οι μουσλουμανοι Τουρκοι= ολοι οι χριστιανοι Ελληνες. Εσυ δεν πας καλα Β...!!!
      • ?????????????
        ?????????????8/6/2011 8:42:00 πμ
        twra to pezete kai hrwnia travate kai kante mpanio na ksemhrisete
      • καλα
        καλα8/6/2011 11:56:00 πμ
        ΟΛΟΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΙ !!! ΟΥΤΕ ΕΝΑ 8ΕΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ......
      • MIXALIS
        MIXALIS8/6/2011 12:23:00 μμ
        @22 FILE MOU EILIKRINA LIPAMAI POU FEIGATE APO TIN KO ALLA POS KAI STIN THRAKI AUXANETAI I TOURKIKI MEIONOTITA .MIPOS PRIN MERIKA HRONIA PAIXATAI TO PAIHNIDI TIS HOUNTAS KAI TON STRATIGON TIS TOURKIAS???OSO GIA TIN EFORIA HAIROME EISAI PRAGMATIKOS ELLINAS POLITIS SIGNOMI POU GRAFO ME LATINIKOUS HARAKTIRES ALLA..EDO POU EIMAI....
      • Κάτοικος Πλατανίου
        Κάτοικος Πλατανίου8/6/2011 1:15:00 μμ
        Οι μουσουλμάνοι είναι αδέλφια μας, είναι γέννημα θρέμμα της Κω και ο θεός είναι ένας και για τους δύο. Η θρησκεία πρέπει να ενώνει και όχι να χωρίζει τους ανθρώπους αλλιώς καλύτερα να μην υπάρχει. Για την αγάπη δεν μιλούν οι χριστιανοί, για την αγάπη μιλάει το Κοράνι. Όσο για τους προφήτες που ξέρουν τόσο καλά τι θα κάνουν οι μουσουλμάνοι αν γίνει στραβή, έχω να τους πω ότι πρέπει να προσέχουμε όλοι μας για να μη γίνει καμία στραβή, γιατί τότε είμαστε όλοι ΧΑΜΕΝΟΙ. Αυτό δείχνει η ιστορία. Πόσο πόνεσαν και οι δύο πλευρές όταν τους ανάγκαζαν να ξεριζώνονται. Αφήστε τα εύκολα λόγια, είμαστε όλοι άνθρωποι με τις διαφορές μας και με πολλά παρά πολλά κοινά. Στα σχολεία μας τα παιδιά μας μορφώνονται και μεγαλώνουν μαζί. Εσείς οι μεγάλοι είστε πιο ανώριμοι από τα παιδιά σας. Μην τα ετοιμάζετε για ένα κόσμο με μίσος. Είναι ξεπερασμένα όλα αυτά, ο κόσμος τραβάει μπροστά.
        • προς πλατανι(κερμετε)
          προς πλατανι(κερμετε)8/6/2011 4:08:00 μμ
          συγχαρητηρια για το κειμενο σου!!!!ενα μεγαλο μπραβο σου!
      • ΝΙΚΟΣ
        ΝΙΚΟΣ8/6/2011 3:01:00 μμ
        to morfotiko epipedo kapion ine toso hamilo pu den mporo na katalavo.Ean kapia atoma diekdikun tin ekmathisi tis glosastus ,ke ksesikonume ton kosmo ,ine pragmatika ratsistiko,ine ntropi ke lipame yia olitin katastasi .ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΕ.
        • ΝΙΚΟ.......
          ΝΙΚΟ.......8/6/2011 4:39:00 μμ
          PROFANOS NTREPESE SAN....NIKOS (KALA KANIS , DIKEOMA SOU) DEN NTREPESE SAN ELLINAS. ELPIZO!!!!!!
      • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
        ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ8/6/2011 4:25:00 μμ
        ΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΤΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ.ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΣΕ ΚΡΥΦΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.ΝΑ ΑΠΟΡΟΦΗΘΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΣΥΜΠΟΛΙΤΩΝ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΟΥΝ ΜΠΑΣ Κ ΑΛΑΞΟΠΙΣΤΙΣΟΥΝ.ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ. ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ Κ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΤΗΣ TV ΠΡΟΣ ΤΟΥΡΚΙΑ.ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟ ΦΙΛΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΧΘΕΣ?
        • ΠΡΟς 37
          ΠΡΟς 378/6/2011 7:42:00 μμ
          χαζομάρες λες, ελληνική παιδεία παίρνουν τα τουρκόφωνα παιδιά γιατί μόνο σε ελληνικά σχολεία σπουδάζουν. Χαζομάρες λες και για τις ειδήσεις, κι εγώ βλέπω ειδήσεις στο bbc, σημαίνει ότι είμαι Άγγλος; όχι βέβαια.Βλέπω κι ένα σέρβικο γιατί μου αρέσει η μουσική των Βαλκανίων. Είναι κακό μήπως; Και γιατί είναι κακό να βλέπεις τουρκικά κανάλια; Την εποχή της δορυφορικής μπορεί να βλέπεις και να ακούς ό,τι θέλεις. Το ζήτημα είναι να είμαστε όλοι μορφωμένοι πολύ για να έχουμε σωστή σκέψη και να μην μπορεί να μας ξεγελάσει κανείς. Τα υπόλοιπα είναι μπαρούφες. Ή μηπως το Mega ή το Alter είναι τα καλύτερα κανάλια;
          • ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ?
            ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ?8/6/2011 11:29:00 μμ
            ΠΛΑΤΑΝΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ?ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΩΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΚΕΡΑΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΡΚΙΑ.ΓΙΑΤΙ?ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΕ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΛΕΣ?ΧΕΣΤΙΚΑ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΖΩ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΟΧΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΑΘΗΝΑ?ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑΝ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.ΤΥΧΑΙΟ?ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΕΔΩ ΦΙΛΕ.
      • PROS MASLOUM
        PROS MASLOUM8/6/2011 5:04:00 μμ
        PROSEXTIKA KAI APO TO PEZODROMIO...
      • pros sxolio 37
        pros sxolio 378/6/2011 5:16:00 μμ
        siga re killer p 8a t peis kai apo to pezodromio tsop... oi apeiles allou ekei p se pernei!!!!
      • ahmet apo platani
        ahmet apo platani8/6/2011 5:54:00 μμ
        kyrie proedre mi mas fanatizis. einai polla ...alla ase mas isixus
      • παλιος
        παλιος8/6/2011 7:14:00 μμ
        ρε παιδια καλα ζουμε ολοι γιατι προσπαθειτε να ανοιξετε προβληματα εκει που δεν υπαρχουν. οσο για το σχολειο και εμενα το παιδι μου θελω να μαθει κινεζικα γιατι να μην κανει το κρατος σχολειο να μαθαινουν. οτι μασ κατεβει το ζηταμε. αμα λες αληθειες εισαι φασιστας το λεω για μερικους ψευτοκουλτουριαδηδες παραπανω. αμα μας μπει ομως τοτε θα τρεχουμε. γιατι αυτους δεν τους ακολουθουν ολοι οι μουσουλμανοι πατριωτες μας. αναρωτηθηκατε μηπως παιζουν εστω και αθελα τους καποιων παιχνιδια?
        • ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ
          ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ8/6/2011 11:37:00 μμ
          ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΖΗΤΕ ΣΤΗ ΚΩ Η ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΠΛΑΤΑΝΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΦΑΤΕ ΑΔΑΝΑ ΚΕΜΠΑΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΣΩ ΟΡΟ.Ξ Ε Ρ Ε Τ Ε ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ?ΤΥΧΑΙΟ?ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΠΟΥΔΑΣΑΝ ΠΗΓΑΝ ΤΟΥΡΚΙΑ.ΤΥΧΑΙΟ?ΠΟΛΛΟΙ ΚΩΤΕΣ(ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ Κ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ)ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΞΕΝΕΣ..ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ?ΜΑΖΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΖΙ ΣΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΞΗΓΗΤΕ?ΤΥΧΑΙΟ?ΜΗΝ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΙΛΙΖΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
          • ΠΡΟΣ 46
            ΠΡΟΣ 469/6/2011 1:17:00 μμ
            ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΙΑΣ. ΩΣΤΟΣΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΠΕΡΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ,ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΣΜΟ. ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΠΑΛΙΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΡΑΥΓΗ ΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΥΤΟ. ΜΗ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ Η ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ.
            • ..........
              ..........9/6/2011 8:36:00 μμ
              ΕΝΑ ΠΕΣ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ...ΣΧΕΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΩΣ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΙΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΟ ΣΚΕΥΤΗΚΕΣ?ΕΣΥ ΤΟ ΛΕΣ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΑ ΠΗΡΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΣΕ ΤΙ ΥΠΟΛΗΨΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΗΓΑΝ ΑΠΕΝΑΝΤΥ Α ΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ?ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ 10 ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΥ.ΓΙΑΤΙ?ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ?ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ
              • .......απαντηση
                .......απαντηση9/6/2011 11:52:00 μμ
                φιλε εισαι πολυ φανατικος και λες μπουρδες...ΠΡΩΤΟΝ τα τελευταια χρονια ολοι παντρευονται με πολιτικο γαμο ενω παλια υπηρχε μονο ο θρησκευτικος και δεν προχωρουσε το θεμα!!!! ΔΕΥΤΕΡΟΝ εσυ ρωτα για μια οικογενια που Χριστιανη πηρε μουσουλμανο σε τι υποληψη την εχουν!! ΤΡΙΤΩΝ τα τελευταια 35 χρονια δεν ξερω ουτε εναν που να εχει υπηρετηση απεναντι!!! ΤΕΤΑΡΤΟΝ ειμαι και ανθρωπος που παραδεχεται και μερικες αληθειες ναι αυτη τη στιγμη σπουδαζουν ΜΟΝΟΝ 3 ατομα στην Τουρκια απο Κω που δεν εχει καμμια
          • ...συνεχεια
            ...συνεχεια10/6/2011 12:01:00 πμ
            καμμια σχεση με φανατισμο(να μην τρελαθουμε ρε παιδια δηλαδη οποιος σπουδαζει εξωτερικο ειναι φανατικος) και τα τελευταια 8 χρονια μπορω να σου μετρησω 10 ατομα που εχουν παει πανεπιστημιο στην Ελλαδα αναμεσα τους και κοπελες!!! τελικα τιποτα δεν ειναι ΤΥΧΑΙΟ.......ΑΠΛΩΣ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!!
          • ΠΕΙΝΑΩ
            ΠΕΙΝΑΩ10/6/2011 12:27:00 πμ
            ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΤΟ ΑΔΑΝΑ ΚΕΜΠΑΠ
          • .....
            .....9/9/2011 10:23:00 μμ
            μαλλον εσυ δεν τα ξερεις καλα.αρκετες κοπελες και αγορια πλεον σπουδαζουν σε ελληνικα πανεπιστημια.ακομα και φετος περασαν 3 παιδια μουσουλμανων σε πανεπιστημια.το ενα ηγουμενιτσα το αλλο θεσ/κη..αλλα αυτο δεν εχει να κανει με τις σχεσεις που εχουμε εμεις με τους τουρκους.οι μουσουλμανοι της Κω ειναι τουρκοφωνοι οχι τουρκοι.δεν ζουν στην τουρκια.εχουν ελληνικη υπηκοοτητα και οτι υποχρεωσεις εχουμε εμεις προς το κρατος το ιδιο εχουν και αυτοι...
        • pros sxolio 4
          pros sxolio 49/6/2011 12:33:00 πμ
          οταν γεννη8ηκες κ μεγαλωνες η μανα σου. Σου μιλουσε κινεζικα? ή τν μιτρκη σου γλωσσα που ειναι η τουρκιη?
      • imvrios
        imvrios 8/6/2011 9:11:00 μμ
        as koitaksei o sullogos ellinwn mousoulmanwn na kanei mia episkepsi kai sthn imbro na deis tus aderfus ellines hristianous .eimaste ellines hristianoi kai musulmanoi sthn imbro .mhn paizete to paixnidi twn apenanti giati to xrhma fanatizei kai to misos upodoulwnei tis psuxes .
      • φασιστας-χρυσαυγητης
        φασιστας-χρυσαυγητης8/6/2011 11:00:00 μμ
        ιστορια-400 χρονια σκλαβια -α! παγκοσμιος πολεμος αντιπαλοι-σμυρνη (μικρασιατικη καταστροφη -εχασα προπαπουδες εκει) -1987 σεισμικ - 1973 '74 κυπρος (εχασα φιλο- αδελφο εκει)-ιμια χασαμε τρεια παληκαρια εκει εν καιρο ειρηνης δεν ιδρωσε το αυτι κανενος και μην πειτε επεσε το ελικοπτερο!!!!μετα απο χρονια ειπαν και βρηκαν τρυπες απο σφαιρες στο κουφαρι του-Αγια σοφια πηγατε να δειτε ττι την εκαναν? για να πειραξει εδω ενας ενα τζαμι? και δεν ειμαι τοσο καλοσ στην ιστορια ,απλα δεν ξεχναμε.
        • ...
          ...9/6/2011 12:03:00 μμ
          Και εγώ έχασα ενα θειο στο Ριμινι, οποτε ΑΝΤΕ ΓΡ..... ΦΑΣΙΣΤΑ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗ ΝΕΟΝΑΖΙ
      • φασιστας-χρυσαυγητης
        φασιστας-χρυσαυγητης8/6/2011 11:06:00 μμ
        απλα να σας θυμισω κατι, πριν απο 6 μηνεσ περιπου καπιοσ μιλησε ελληνικα στην αλβανια και τον πατησαν με το φορτηγακη κια μην μου πειτε αλλο τουρκος και αλλο αλβανος? ισλαμιστες και οι δυο απλα σκεφτητε το εγω ετσι και αλλιοσ δωδεκαθειστης ειμαι
      • φασιστας-χρυσαυγητης
        φασιστας-χρυσαυγητης8/6/2011 11:15:00 μμ
        για να δειτε αν αυτα που λεω ειναι αληθης η οχι ,εδω σε αυτην την σελιδα υπαρχει μια ειδηση που λεει για την τουρκια και τι βαζουν να κανουν οι μαθητες των σχολειων,βρειτε το και δεστε το
      • ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΑΣ
        ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΑΣ9/6/2011 9:05:00 πμ
        ΟΙ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΗΓΗ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ. ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΟΥ 1897 ΜΑΣ ΝΙΚΗΣΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΑΙΩΝΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΑΙ ΑΠΟΖΙΜΙΩΣΗ. ΤΟ 1920 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΚΟΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΣΜΗΡΝΗΣ ΜΑΣ ΝΙΚΗΣΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΚΑΙ ΞΕΡΙΖΩΘΗΚΕ Ο ΜΚΡΣΙΑΤΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ. ΤΟ 1958 Ο ΓΡΙΒΑΣ ΕΣΦΑΖΕ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΤΟ 1968 Ο ΧΟΥΝΤΑΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΕΣΥΡΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΔΙΕΤΑΞΑΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ. ΦΑΣΙΣΤΑ ΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!
        • αντιφασιστα
          αντιφασιστα9/6/2011 11:39:00 πμ
          εσυ μαλλον ...γλεντης εισαι γιατι μεχρι τωρα μονο συγνωμη δεν ζητας απο τους τουρκους..μην σκυβεις αλλο,θα σκισεις κανενα καλσον...
          • ΓΙΑ 56
            ΓΙΑ 5610/6/2011 12:16:00 πμ
            ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕΣ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΗΣ?? ΛΑΘΟΣ ΧΩΡΟ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΔΟΛΦΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΣΥ ΘΑ ΣΚΥΨΕΙΣ ΣΤΟΥς ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ Σ' ΑΡΕΣΕΙ.
      • φασιστας-χρυσαυγητης
        φασιστας-χρυσαυγητης9/6/2011 10:11:00 πμ
        όταν βρήτε την γυναίκα σας στο κρεβάτι με αλλοδαπό όπως εγώ θα μου πείτε μετα αν γίνεσαι εθνικιστης
        • ΠΡΟΣ 55
          ΠΡΟΣ 559/6/2011 1:07:00 μμ
          δηλαδή αν την έβρισκες με Έλληνα τι θα γινόσουνα ρε φίλε; άσε μας
        • k
          k9/6/2011 3:52:00 μμ
          αρα εισαι ???
      • teos
        teos9/6/2011 10:17:00 πμ
        ENA MEGALO KARABI FORTOMA .... TELOS I BROMIKI ISTORIA /////
      • MEHMET ELLHNAS APO kermente
        MEHMET ELLHNAS APO kermente9/6/2011 1:59:00 μμ
        PATRIDA MU INE H ELLADA. AS AFHSEI TA PONIRA O SILLOGOS .EIMASTE ISIXOI KAI XORIS SILLOGUS POU TRWNE LEFTA
        • TO
          TO9/6/2011 3:46:00 μμ
          KERMETE KE ELLINAS ,INE OPOS ALVANOS VAFTIZMENOS
          • ΑΛΒΑΝΟΣ
            ΑΛΒΑΝΟΣ10/6/2011 1:01:00 πμ
            ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΑΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΩΟΥΣ, ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΤΗΣ ΚΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΤΕ!!!ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΗ ΜΕ ΣΗΜΑΙΕΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ!!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΤΕΣΙΝΗ ΣΤΟ ΝΗΣΙ.... ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΑ??
        • memeti mou
          memeti mou11/6/2011 4:21:00 μμ
          pou pas memeti mou opws leei k o dionisiou k ta les aytaa???
      • ER
        ER9/6/2011 3:44:00 μμ
        PRAGMATIKA DEN INE KALLA OSILLOGOS KATHETE KE ASHOLITE ME MIA KINONIA PU DEN KSERI TO INETUS.PREPI NA KATALAVI OTI TO PISTEVON TON KOON [MUSLUMANON]INE TO NA AFIERONUN STO VOMO TU HRIMATOS ,TIN ZOITUS LIPAME . .........
      • ΥΠΑΡΧΟΥΝ
        ΥΠΑΡΧΟΥΝ9/6/2011 4:07:00 μμ
        στο συλλογο αυτο μουσουλμανοι Πακιστανοι,Πομακοι, αφρικανοι???Μονο μουσουλμανοι που οι προγονοι ησαν τουρκοι!!! Ηπαρχουν ξενοι συλλογοι π.χ. φινλανδοι, γερμανοι, ολλανδοι που φτιαξαν σχολεια. Εαν θελουν τοσο πολυ να μαθουν τα παιδια τους την τουρκικη γλωσσα να φτιαξουν ενα σχολειο. Θεορω τον συλλογο αυτο ΤΟΥΡΚΙΚΟ!!
      • ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ
        ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ9/6/2011 8:02:00 μμ
        ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Μ.Ι.Τ. ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ. ΜΗΝ ΑΥΤΑΠΑΤΑΣΘΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΑΡΚΗ ΠΟΛΕΜΟ ΚΡΥΦΟ Η ΦΑΝΕΡΟ. ΠΡΟΣΟΧΗ.
      • ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΥΦΛΟΙ
        ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΥΦΛΟΙ9/6/2011 8:44:00 μμ
        ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΜΟΘΣΟΥΛΑΝΟΙ ΤΗΣ ΚΩ ΟΠΩΣ Κ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ?ΤΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ?ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΤΕ Κ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΟΜΙΩΝΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ?ΕΛΛΗΝΕΣ ΥΠΟΙΚΟΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ.ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΓΕΜΕΙΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΑΝΟΙ ΓΙΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΦΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ.ΕΤΣΙ Κ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ?ΟΧΙ ΑΠΟ ΣΥΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ?
        • ΜΠΡΑΒΩ
          ΜΠΡΑΒΩ10/6/2011 12:11:00 πμ
          ΤΑ ΛΕΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ
      • ...
        ...9/6/2011 8:45:00 μμ
        ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΛΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ @ ... ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΜΙΤ , ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ,,, ΤΑΞΙΤΖΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΑΓΕ 20 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΚΩΝ/ΠΟΛΗ ... ΝΑ ΤΑ ΦΑΕΙ ΟΛΑ ....!!!
        • ΚΑΛΟΟΟΟΟ
          ΚΑΛΟΟΟΟΟ10/6/2011 12:16:00 πμ
          ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ Η ΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΕΛΛΗΝΟΤΟΡΚΙΚΟ..... ΧΧΑΑΑΧΧΑΧΑΧ ΧΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ ΤΟΝ ΤΑΡΙΦΑ ΑΝ ΤΟΝ ΒΡΩ...
      • ......
        ......9/6/2011 8:53:00 μμ
        ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΦΑΝΑΤΙΚΩΝ?ΜΑΖΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΖΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ.ΔΕΧΤΗΤΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ Κ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΑΖΕΙ.ΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΚΑ ΣΥΛΟΓΟΥΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ,ΠΕΛΟΠΟΝΙΣΙΩΝ,ΠΟΝΤΙΩΝ,ΝΥΣΙΡΙΩΝ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΤΟΙ ΣΥΛΟΓΟΙ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΦΥΡΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜ,Ε ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ...ΤΟΥΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ
        • ΑΔΕΡΦΙΑ
          ΑΔΕΡΦΙΑ 10/6/2011 12:22:00 πμ
          ΛΑΕ ΤΗΣ ΚΩ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΟΧΑΛΟΙ !!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΞΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ.... ΔΩΣΤΕ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ!!
      • manolakis
        manolakis11/6/2011 8:31:00 πμ
        πραβο.κερμετε.σινφεροντολογε.αχαριστι.
      • προς.κερμετες.
        προς.κερμετες.11/6/2011 10:15:00 πμ
        αχαριστος.λαος.ηςτε.για.φουντο.σαςλιπαμε.
      • ziparioths
        ziparioths 11/6/2011 4:33:00 μμ
        παιδια επειδη διαβαζω απο διαφορους εδω μεσα ο,τι ο συλλογος τα παιρνει απο απεναντι ...κ διαφορα τετοια. κυριοι ο κωακος λαος ξερει πολυ καλα ποιος τα εχει φαει χοντρα απο τις διαφορες κυβερνησεις και ξερει πολυ καλα μαλιστα πιοι ΕΙΝΝΑΙ αυτοι .......
      • κερμετελης τουρκος
        κερμετελης τουρκος11/6/2011 5:23:00 μμ
        Ευχαριστουμε τον συλλογο κ τον προεδρο του συλλογου για οσα εχει κανει μεχρι τωρα . και ενα μεγαλο ευχαριστω
      • manolakis
        manolakis11/6/2011 5:25:00 μμ
        kala.ta.les
      • manolakis
        manolakis11/6/2011 6:34:00 μμ
        mono.kako.sas.exi.kani.aytos.o.sulogos.kalo.den.idate.pote.den.sas.ajizi.tipota.kala.ta.leganeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
      • pros kermeteli.
        pros kermeteli.12/6/2011 10:07:00 πμ
        pios se kaimene.ayti exoun pari ton dikotous dromo.
      • pros kermeteli.
        pros kermeteli.12/6/2011 10:07:00 πμ
        pios se kaimene.ayti exoun pari ton dikotous dromo.
        • RODITIS MOUSOULMANOS
          RODITIS MOUSOULMANOS23/9/2011 11:25:00 μμ
          DIAVAZO TA SHOLIA SAS KAI DIAPISTONO POS DEN DINETE KAMIA APANTISI APO TO SILOGIO TIS KO KAI TIS RODOU GIATI, ENTAKSI TIS RODOU INE OLI TOUS STO SILOGO AMORFOTI AGRAMATI KAI FOVITSIARIDES.ALLA O MAZLOUM POU INE MESA STA PRAGMATA KAI KSERI NA APANTA ORTHA SE OLA TA THEMATA POU VRISKETE.RE MAZLOUM POU ISE MA APOGOITEVSES.RE MOUSTAFA PROIN PROEDRE TIS RODOU POU IDRISES KAI TOUS 2 SILOGOUS POU VRISKESTE APANTISTE STIS VLAKIES POU GRAFOUN PIO PANO
      • RODITIS MOUSOULMANOS
        RODITIS MOUSOULMANOS 23/9/2011 11:42:00 μμ
        OLA AFTA POU GRAFETE INE VLAKIES.I ELINES EXOUN MINI STIN EPOHI TOU KOLOPKOTRONI DILADI 1821.ANTI NA DOULEPSOUN KAI NA PROODEVSOUN ASHOLOUNTE ME VLAKIES. GIAFTO I HORA MAS PIGE EMROSPOSTAPISO OLOTAHOS APO ELINARADES SAN KAI SAS.KITATE TA HALIA MAS POU KATANTISAME I FORI TO HARATSI TOU KRTOUS AFTA MAS KENE KAI OHI TA TOURKIKA MATHIMATA ASTE TOUS ANTHROPOUS NA MATHOUN TI GLOSA TOUS DEN PIRAZOUN KANENAN.
      • 1
        11/12/2013 9:18:00 πμ
        -1'
      • -1'