ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

      Δεν υπάρχει από σήμερα σεκιούριτι στο λιμάνι της Κω επειδή είναι απλήρωτοι επί 4 μήνες... Πρόβλημα στον διαβατηριακό έλεγχο... Σε κίνδυνο ο ISPS...

      Εργάζομαι στην εταιρία φύλαξης που έχει αναλάβει την φύλαξη της Σένγκεν στο λιμάνι.

      Είμαστε απλήρωτοι απο τον Ιανουάριο.
      Δηλαδή 4 μήνες, διότι ο Επίτροπος δεν δέχεται την παράταση της σύμβασης που έγινε απο το Λιμενικό ταμείο με την εταιρία
      και την θεωρεί απευθείας ανάθεση παρόλο που έγινε με ομόφωνη απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του ΛΤ.
      Κανονικά θα έπρεπε να γίνει εκ νεου διαγωνισμός, αλλά μόλις τον Μάρτιο έγιναν οι πρώτες συνεδριάσεις του ΔΤ του ΛΤ και
      πάρθηκαν οι αποφάσεις.
      Για εμάς τους εργαζόμενους το αποτέλεσμα μετράει, και δυστυχώς εμείς κάναμε μαύρο πάσχα.
      Εχθές ήταν η τελευταία μέρα εργασίας μας, αποφασίσαμε να σταματήσουμε διότι είναι αμφίβολο αν θα πληρωθούμε και πότε.
      Οι κίνδυνοι που πηγάζουν πολλοί. Ήδη καθημερινά υπάρχουν απο 4 εως 7 πλοία με ολοένα αυξανόμενο ρυθμό επιβατών.
      Σε μια βδομάδα το αργότερο θα μετακινούνται πάνω απο 2.000 επιβάτες την ημέρα.

      Χωρίς τη συνδρομή μας είναι βέβαιο
      οτι θα επικρατήσει χάος, δεν είναι δυνατόν οι 2 Αστυνομοί του ελέγχου διαβατηρίων να πέρνουν μέτρα τάξης και να κάνουν
      διαβατηριακό έλεγχο. Κινδυνεύει άμμεσα η πιστοποίηση ISPS και οτι αυτό συναπάγεται (Προσέγγιση κρουαζιεροπλοίων
      - μέτρα ασφάλειας, κλπ.) Δυστυχώς οι απαντήσεις που λάβαμε σε πολιτικό επίπεδο απο τους υπεύθυνους του ΛΤ δεν δίνουν
      λύση στο πρόβλημα.

      Ευχαριστώ.

      • Τελευταία Ενημέρωση: 12/5/2011 2:00:29 πμ
        Λέξεις κλειδιά: Σεκιουριτι,λιμανι,διαβατηριακος ελεγχος,λιμενικο ταμειο,isps
      ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
      $count Σχόλια
      • ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ??
        ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ??10/5/2011 1:00:00 μμ
        Δυστυχώς οι απαντήσεις που λάβαμε σε πολιτικό επίπεδο απο τους υπεύθυνους του ΛΤ δεν δίνουν λύση στο πρόβλημα.ΑΥΤΟΙ ΣΤΑ ΠΑΠΑ..Α ΤΟΥΣ.ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ Ο ΛΑΛΑΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΠΕΙΝΑΕΙ..ΑΜΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΓΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΝ
      • συναδελφος
        συναδελφος10/5/2011 1:24:00 μμ
        η συμβαση της εταιριας σας εχει ληξει ετσι δεν ειναι? ας μπει και καποιος αλλος να δουλεψει ως σεκιουριτας.οσο για τον επιτροπο εχει δικιο με απευθειας αναθεση μπηκε μεσα η εταιρια σεκιουριτη.
        • προς συναδελφο
          προς συναδελφο10/5/2011 2:20:00 μμ
          άμα είσαι συνάδελφος όπως λες θα έπρεπε να υποστηρίζεις το γεγονός ότι δουλεύουμε 5 μήνες απλήρωτοι!Αλλά είσαι και εσύ λαμόγιο και μάλλον κάτι σου έταξαν.Να ξέραμε ποιός είσαι και αν περιμένες τόσο καιρό να μας διώξουν για να προσλάβουν εσένα!!
        • ΠΡΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
          ΠΡΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ10/5/2011 3:24:00 μμ
          ΡΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΜΑΘΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΩ .ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΕΚΗ .ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΕΝΗ .ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΤΟΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ ΕΠΙΤΡΟΠΟ ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΙ Α4 ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΗ .
      • ΚΥΡΙΕ ΦΑΚΟ.....ΤΙ  ΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ
        ΚΥΡΙΕ ΦΑΚΟ.....ΤΙ ΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΤΕ10/5/2011 1:34:00 μμ
        ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΙΚΙΑ ΦΡΟΥΦΡΟΥ ΚΑΙ ΑΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΧΟΥΛΑ ΑΝΟΥΣΙΑ ΛΟΓΙΑ ΠΑΝΤΑ....
        • ΠΡΟΣ ΦΑΚΚΟ
          ΠΡΟΣ ΦΑΚΚΟ10/5/2011 2:23:00 μμ
          Κύριε Φάκκο κάνατε τα πάντα για να απολυθούν τα παιδιά επειδή μπήκαν από την προηγούμενη δημοτική αρχή.Δεν έχετε ψυχή μέσα σας και εκδικήστε φτωχά παιδιά μόνο και μόνο για να βολέψετε τους δικούς σας.Συγχαρητήρια.Για να εκδικηθείτε τον Κυρίτση πεινάνε τώρα τόσες οικογένειες.Ντροπή σας!Τους ρωτήσατε αν έχουν 2 ευρώ πάνω τους για να φάνε??Για βενζίνι?Για τσιγάρα?Εσείς καλά τρώτε.
      • stathis
        stathis10/5/2011 2:30:00 μμ
        προς συνάδελφο έχεις δίκιο για την απευθείας ανάθεση, αυτό που δεν αναφέρεις είναι ότι η πρόσκληση πήγε σε όλες τις εταιρείες και μόνο η συγκεκριμένη είχε τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, τυχαίο δε νομίζω!!!
      • O M.  Φ-Α-Κ--Κ-O-S.....MR.  F-A-K--K-O-S
        O M. Φ-Α-Κ--Κ-O-S.....MR. F-A-K--K-O-S10/5/2011 2:49:00 μμ
        TI EXEI NA PEI????
      • προς stathis
        προς stathis10/5/2011 2:55:00 μμ
        Γνωρίζεις πολύ καλά ειδικά εσύ ότι η πρόσκληση πήγε μόνο σε μια εταιρεια, κανείς άλλος δεν πήρε χαπάρι και η εταιρεία που την πήρε τη δουλειά δεν είχε καν τα τυπικά προσόντα!
      • ΔΗΜΗΤΡΗΣ
        ΔΗΜΗΤΡΗΣ10/5/2011 2:59:00 μμ
        ΜΟΝΙΜΗ -ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ -ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ,1400 ΕΒΡΩ ΚΑΤΩΤΑΤΟΣ ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ ΚΑΤΩΤΑΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ 1.12Ο ΕΒΡΩ ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ 60 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΑ 55 .ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΧΡΕΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΛΛΕΙΜΑΤΑ .ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΦΕΡΟΝΤΑ ΤΩΝ ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΩΝ .ΤΑ ΛΙΜΑΝΙΑ ,ΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ ,ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΛΑΩΝ .
        •  προς Δημητρη
          προς Δημητρη10/5/2011 3:25:00 μμ
          καλα τα λες μπραβο!
      • κατώτατα όρια
        κατώτατα όρια10/5/2011 3:15:00 μμ
        γιατί προδότη των λαϊκών αγώνων βάζεις τον κατώτατο μισθό στα 1400? Πώς μπορεί να περάσει ένας παππούς με 1120 όπως λες; 3000 ευρώ ελάχιστος μισθός και το ίδιο σύνταξη. Γιατί να είναι η σύνταξη πιο κάτω. Και μετά μπορούμε να συζητήσουμε που θα ορίσουμε την κατώτατη λαλακία.
      • ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
        ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 10/5/2011 3:17:00 μμ
        ΜΑΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΙΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΑΡΟΝ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ . ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΧΑΣΑΜΕ ΜΕΧΡΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΗΘΕΛΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΤΑΝ .ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΜΕ ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΛΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΟΥΝ .ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΗΝΗ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ,ΕΧΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΚΩ
      • ΤΕΝΤΑΣ
        ΤΕΝΤΑΣ10/5/2011 3:17:00 μμ
        Μπορεί να μήν έχουμε φύλαξη, να μήν δουλεύει το σύστημα στο λιμάνι, να χάσουμε το ISPS και να ξευτιλιστούμε, να μας βρίζουν όλοι οι τουρίστες, να περιμένουν ουρές..... ΑΛΛΑ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΝΤΑ!!
      • ΚΕΦΑΛΟΣ  ΚΟΣ
        ΚΕΦΑΛΟΣ ΚΟΣ 10/5/2011 3:39:00 μμ
        ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΤΑ ΓΝΩΡΗΖΗΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ?ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΗ ? ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΕΥΤΟ ΣΟΥ ΣΟΥ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΗΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΦΥΛΑΣ ΜΕΣΑΣ ΣΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΟΠΛΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΕΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΗΣ ΠΑΝΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝ .ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΓΕΝΕΩΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΗΣ .ΕΛΑ ΣΕ ΠΕΡΗΜΕΝΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΠΙΔΗΞΗ .
      • ΠΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗ
        ΠΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗ10/5/2011 6:31:00 μμ
        ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ..ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΒΕΙΣ ΕΣΥ??? ΜΕΤΑ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΤΕΜΠΕΛΙΔΕΣΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ....ΚΑΙ ΘΥΜΟΝΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ.
      • εργαζομενος
        εργαζομενος10/5/2011 7:34:00 μμ
        θα λαμψη η αληθεια στην πορια ποια καθικια λεει για αυτην την εταιρεια που εχει πρωσοπο στην κοινωνια ουτε αναθεση που λετε ουτε τιποτα εμεις ειμαστε μια οικογενεια με αυτην την εταιρεια ντροπη σας συναδελφος
      • stathis
        stathis10/5/2011 7:47:00 μμ
        για το σχόλιο 9 και για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις, τα αποδεικτικά υπάρχουν στη διάθεση σας για έλεγχο
      • απορια
        απορια10/5/2011 8:08:00 μμ
        μια απορια εχω.ειστε απληρωτοι 4 μηνες απο τοτε που εληξε η συμβαση η ειναι παλιοτερες οφειλες?γιατι αν ειναι οι 4 μηνες που εχει ληξει η συμβαση τοτε δεν φταει ο επιτροπος φταει κατι αλλο.
        • ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ
          ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ 10/5/2011 11:22:00 μμ
          ΠΡΟΣ ΑΠΟΡΙΑ .ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ.ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΕΩΝΩ ΟΤΙ Η ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ .ΑΚΥΡΩΣΕ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΙΗΚΗΤΙΚΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ .ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΝΑ ΔΗΤΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΗΣ ΑΠΟΡΗΠΤΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΤΕΛΗ .ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΡΩΤΑΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟΜΟΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΜΕ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ .ΕΔΩ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΤΑΞΙΟΥ ΕΜΑΣ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΝ . ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΜΑΣΤΕ .
          • Προς Εργαζόμενο
            Προς Εργαζόμενο11/5/2011 9:32:00 πμ
            Φίλε, δεν πιάνει... άστο. Αν ο Δήμαρχος ή ο κάθε υπεύθυνος έστελνε τις αποφάσεις τεκμηριωμένες στον Επίτροπο δεν θα είχαν πρόβλημα. Απλά ο Δήμαρχος έχει μάθει μια ζωή να κάνει ότι γουστάρει και να μή δίνει λογαριασμό. Και όπως καταλαβαίνεις τώρα ζορίζεται και τα ρίχνει πάντα στους άλλους. ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΙΛΕ. Και μην προτρέξεις.... και εγώ με τον Δήμο έχω να κάνω και ξέρω πολύ καλά.. Με απόφαση Διοικητικού δεν μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις... υπάρχει έλεγχος εδώ και χρόνια φίλε..
      • ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ
        ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ 10/5/2011 11:36:00 μμ
        ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗ ΚΑΝΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΣΗ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑΤΗ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ .ΑΔΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΡΗΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΗΣΟΤΕΡΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΕΧΟΥΝ. ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΡΟΝΤΕ ΣΩΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΝΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ .ΕΙΔΑΤΕ ΠΟΤΕ ΕΣΥΣ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΤΟΥΣ ΒΟΗΘΑΝΕ? ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ .
      • ΦΑΚ.ΚΟΣ
        ΦΑΚ.ΚΟΣ10/5/2011 11:40:00 μμ
        ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΦΑΚ.ΚΟΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ...ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ....
      • ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑ
        ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑ11/5/2011 12:06:00 πμ
        ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝ ΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑ. MOY EIΠΕ ΕΝΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ.
      • ΚΟΡΙΟΣ
        ΚΟΡΙΟΣ 11/5/2011 12:23:00 πμ
        ΡΩΤΗΣΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟΙ ΝΕΟΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΕΞΩ ΑΠΕΞΩ ΨΥΛΟΑΠΗΛΟΥΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΗΦΘΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΛΟΣΤΗ ΤΕΝΤΟΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ .ΤΙ ΓΛΥΨΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΦΟΒΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ? ΑΠΟ ΤΟ 2010 ΜΕΧΡΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ .ΑΣΤΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ
      • ΚΡΙΜΑ
        ΚΡΙΜΑ11/5/2011 12:28:00 πμ
        ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η ΧΩΡΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΥΝΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ <ΑΛΛΟΥΣ> ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΔΙΕΘΝΩΣ ΡΕΖΙΛΙ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΤΕΛΟΣ ΟΥΤΕ ΑΡΧΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΙ ΧΩΡΑ.....ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΑΝ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΣΧΑ ΧΩΡΙΣ ΜΙΑ ΔΕΚΑΡΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ...
      • ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ
        ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ11/5/2011 1:04:00 πμ
        Μήπως ο κ. Φάκος, Πρόεδρος του ΔΛΤ Κω, θα πρέπει να εξηγήσει στον Επίτροπο ότι η ανάγκη φύλαξης για την εφαρμογή των μέτρων και διαδικασιών του Κώδικα ISPS δεν υπάγεται στις συνήθεις περί αναθέσεων διαδικασίες διότι πρόκειται για Διεθνή Σύμβαση που έχει κυρωθεί από τη Χώρα μας (ΠΔ56/2004-ΦΕΚ Α 47-2004) και υπερισχύει της Ελληνικής Νομοθεσίας (άρθρο 28 του Συντάγματος της Ελλάδος)??? Γιατί υπάρχουν τόσοι άσχετοι σ΄αυτοί τη χώρα που καταστρέφουν προσπάθειες ετών τουριστικής αναβάθμισης της Κω??
      • ΣΤΟ ΝΤΑΚΟ!!!
        ΣΤΟ ΝΤΑΚΟ!!!11/5/2011 3:37:00 μμ
        ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ!!! ΓΝΩΣΤΟΣ ΑΡΧΙΣΕΚΙΟΥΡΙΤΑΣ ΑΠΟ ΚΕΦΑΛΟ ΕΧΕΙ ΠΡΗΞΕΙ ΤΑ ΣΥΚΩΤΙΑ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΕΣ (Ζ... π.χ.) ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΤΗ ΦΥΛΑΞΗ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΜΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥ(ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ) ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΡΔΑΜΙΩΤΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ.... ΣΗΜΕΙΩΣΗ:ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟ!
        • προς στο ντακο
          προς στο ντακο12/5/2011 1:13:00 πμ
          αρε καραγκιοζη!!!!
      • κωσ
        κωσ11/5/2011 3:42:00 μμ
        παραμορφωμενοι
      • ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΩ
        ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΩ 12/5/2011 12:59:00 πμ
        ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧAΣΕ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΙ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΕΙΟ ΦΥΣΗΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΗ .ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΣΙΑΣΗ ΤΟΝ Ζ.....ΚΑΙ ΠΟΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ .ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ....ΞΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΝΟΜΟΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΗΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΗΤΑΙ ΑΝ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΣ .ΔΙΟΤΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΕΤΑΙ ΠΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΕ ΛΑΔΟΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΑΙ ΑΛΛΕΣ SECURITY ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΔΙΚΑΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ????
      • Υ.Π..
        Υ.Π..12/5/2011 1:09:00 πμ
        ΚΙΝΗΣΤΕ ΚΥΡΙΕ ....ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΩΞΗ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΔΙΚΑ .ΕΓΩ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙ ΣΑΣ .ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΝΑ ΕΜΠΛΕΞΕΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ,ΜΕΧΡΗ ΕΔΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΣΤΗΛΩ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑΣΑΣ . Η ΚΕΦΑΛΟΣ ΣΑΣ ΞΕΡΗ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΈΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΔΙΟΤΗ ΔΙΑΠΡΑΤΕΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΜΠΛΟΚΗ .ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΠΕΝΟΒΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΛΕΚΗΣ ΤΟΝ Ζ...... Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΙ ΦΤΕΕΙ
      • ΚΕΦΑΛΟΣ  ΜΑΡΤΙΟΣ 2011
        ΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΣ 201112/5/2011 1:13:00 πμ
        Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ 28 ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ 30 ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ Ο ΚΥΡΙΟΣ ( ΑΡΧΗΣΕΚΙΟΥΡΗΤΑΣ ΠΟΛΗΕΘΝΗΚΗΣ ) ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΗΡΗ ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΥΣ .ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ Ο.......Α ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΔΙΑΠΡΑΤΗ ΔΟΡΟΔΩΚΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
      • ΑΝΤΙΜΑΧΙΑ  2008
        ΑΝΤΙΜΑΧΙΑ 200812/5/2011 1:26:00 πμ
        ΕΙΣΑΙ Δ...... Ε ΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΣΟ ΜΗΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΒΑΖΗΣ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΗΣ ΦΥΛΑΚΑΣ ? ΑΣΕ ΤΑ ΠΡΩΙΣΤΑΜΕΝΗΛΙΚΙΑ 500 ΕΥΡΟ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΗΣ .ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΗΜΟΥ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΞΗΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΗΓΕΝΕ ΑΓΟΡΗΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΗΣ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΚΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΞΩ ΤΙ ΘΑ ΠΗ ΦΥΛΑΚΑΣ .ΑΝΤΕ ΣΠΙΤΑΚΗ ΣΟΥ ΔΙΕΛΗΣΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΚΕΦΑΛΟ .ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΜΗΟΜΕΝΟΣ ΝΙΩΘΗΣ ΚΑΙ ΓΛΥΦΗΣ
      • ΔΙΩΓΜΕΝΟΙ  2009
        ΔΙΩΓΜΕΝΟΙ 200912/5/2011 1:35:00 πμ
        ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΕΧΕΙ ΔΙΩΞΗ ΧΩΡΗΣ ΛΟΓΟ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ .ΓΥΝΕΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΗΨΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΗ ΠΛΑΚΑΙΑ ΟΣΕΣ ΚΑ............ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟ .ΚΑΝΕ ΠΩΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ,ΕΔΩ ΤΟ ΠΕΖΗ ΜΑΓΓΑΣ .
      • κοριος
        κοριος23/5/2011 1:39:00 πμ
        ξερετε εισεις το πεζη προησταμενοςπριναπο λιγο καιρο το επιαζε στο αεροδρομιο τωρα αερα κυνιγαει τους πολιτικους να τους γλυφη και κατηγορη της εταιρειες της κω λιγο ακομα και θα φρεθει κατηγορουμενος ακομα λιγο ας δει που θα παει να κρυφτη αυριο παλι θα κυνιγα τους πολιτικους να του κανουν χαρη λες και ειναι καθαρος
      • κοριος
        κοριος27/5/2011 11:49:00 πμ
        tha pesi megali bomba tha akousete th xrima epese sto limeniko tamio ko th sfina pefth den kseroun th tous ginete kai ths tous perimeni kontefi na klish to limani kindinos to . isps . o diagonismos den akolouthisan thn nomimi diadikasia eimoun apekso kai ta eida υπαρχουν στιχεια σοβαρα. κυνδυνος κυνδινος
      • κωσ
        κωσ11/8/2012 2:11:00 μμ
        σε μια διαλυμενη κ χρεκοπημενη χωρα τα σεκιουριτι στα αεροδρομια κ στα λιμανια μας μαραναν που στοιχιζουν στο κρατος ενα καρο λεφτα την στιγμη που κοβονται μισθοι συνταξεις κ το νοσοκομειο δεν εχει ουτε γαζες.Υπο νορμαλ οικονομικες συνθηκες ναι στα σεκιουριτι αλλα τωρα ετσι οπως εχουμε γινει να τους σταματησουν κ να αναζητησει το κρατος αλλες πιο οικονομικες λυσεις για το θεμα.Κ να γλυτωσει τα χρηματα για αλλα πιο σημαντικα θεματα οπως η υγεια κτλ.